Endolift

Endolift® - nechirurgický lifting obličeje a krku s lipolýzou Endolift® je mini invazivní laserová metoda zpevnění povislé kůže a redukce tuku na obličeji a těle. Jedná se o ambulantní zákrok, který probíhá v lokální anestezii s minimální rekonvalescencí. Výsledkem je dlouhodobé vypnutí kůže, a to díky aktivaci produkce nového kolagenu, případně redukce podkožního tuku. Hodí se zejména pro lifting obličeje, odstranění podbradku a definování ostrých mladistvých kontur obličeje. Je vhodnou nechirurgickou alternativou ke klasickému faceliftu.

Objednat konzultaci

Endolift® je metoda založená na působení minimálně invazivního diodového laseru, který využívá speciální mikro-optické vlákno tenké jako vlas. Toto vlákno zavádíme těsně pod kůži nebo do tukové tkáně a působíme zde laserovým paprskem o specifické vlnové délce 1470 nm, která je důležitá pro tvorbu kolagenu. 

V důsledku tepla indukovaného laserem dochází k tepelnému narušení stávajícího kolagenu s následným hojením a vznikem kolagenu nového. 

Tím dochází k celkovému zpevnění kůže a nastartuje se proces jejího omlazení. Kůže tak zůstává déle pružná a odolná proti příznakům stárnutí.  Zároveň dokáže Endolift® dle potřeby trvale rozpouštět nežádoucí tukové zásoby. Nejčastěji toho využíváme v dolní třetině obličeje k jeho zeštíhlení a k redukci podbradku, ale i na jiných částech těla, například v oblasti podbřišku, kolen nebo na stehnech. 

Objednat konzultaci

 

Endolift® - často kladené dotazy

Pro koho je Endolift® vhodný?

Endolift® je výborná volba pro ty, co hledají nechirurgický lifting tkání, případně chtějí zeštíhlení obličeje.  Dále pro ty, kteří se obávají operac e nebo ji z nějakého důvodu nechtějí či nemohou podstoupit, a přitom touží po zpevnění kontur obličeje, pozvednutí tváří, odstranění podbradku a redukci lokálních tukových depozit, a to v oblasti podbřišku, boků, paží, vnitřních stehen nebo kolen.

Endolift® s výhodou používáme u pacientů po liposukci, u kterých vznikly v důsledku operace nerovnosti na kůži.

Výhodou této metody je, že kromě pozvednutí tkání dochází ke zlepšení kvality kůže, rekonvalescence je minimální a výkon je bez jizev.

 

Při jakých indikacích lze použít Endolift®?

Endolift® je výbornou metodou pro omlazení obličeje a odstranění menších tukových nadbytků. Nejčastější indikací pro Endolift® na naší klinice bývá povolená kůže v dolních dvou třetinách obličeje, tedy povislé tváře, ale také povolená kůže krku, často také tukový nadbytek a laxicita kůže v oblasti podbradku. Stále častěji však pacienti vyhledávají Endolift® pro povolenou kůži jiných partií těla, a to paží, břicha, kolen, vnitřních a vnějších stehen. V těchto partiích můžeme kombinovat liftingový a lipolytický efekt dle potřeby a nastavení parametrů přístroje.

Pro mě jako plastického chirurga je důležité širší využití tohoto laseru. Pomocí jednoho přístroje můžu provádět jak Endolift®, tak použít frakční neablativní laser, který dokreslí výsledný efekt, jelikož stimuluje tvorbu kolagenu ve zcela povrchní vrstvě kůže. Tím dochází ke zjemnění drobných vrásek, redukci pórů, ale také k léčbě akné útlumem funkce mazových žláz a zlepšení vzhledu jizev po akné.  Výsledkem je celkové projasnění a zlepšení textury pleti.

Dalším možným využitím metody Endolift® je laserová liposukce, kdy laserové vlákno se nachází přímo v liposukční kanyle. Pomocí laserového paprsku, který vyzařuje radiálně do všech stran, dochází jednak k rozpuštění tukové tkáně a usnadnění odsávání tuku, ale také k retrakci neboli stažení kůže, která by po pouhém odsátí tukové tkáně mohla zůstat povolená. Výhodou proti klasické tumescentní liposukci je menší traumatizace tkání při Endoliftu®, a tím i menší bolestivost a otoky, kratší doba rekonvalescence, ale také menší pravděpodobnost vzniku nerovností. 

 

Jak probíhá Endolift®?

Endolift® probíhá ambulantně v lokálním znecitlivění. Anestezii aplikujeme tenkou dutou kanylou s tupým koncem, abychom minimalizovali vznik modřin. Díky anestezii je ošetření dobře tolerováno. 

Poté z drobného vpichu zavádíme tenké optické vlákno pod kůži do oblasti, kde chceme odstranit nadbytek tukové tkáně či stimulovat novotvorbu kolagenu.

Délka trvání zákroku je závislá na typu ošetření a velikosti ošetřované oblasti, většinou však kolem 2 hodin.

 

Jaké jsou případné nežádoucí účinky Endoliftu® a jak probíhá rekonvalescence?

Endolift® je dle klinických studií i zkušeností z praxe velmi bezpečným zákrokem. 

Co se týká hojení a rekonvalescence po zákroku, můžete počítat s mírným přechodným otokem, který obvykle trvá 4 až 5 dnů, v některých případech i déle. Může se objevit drobná modřina nebo zarudnutí kůže. Po zákroku nějakou dobu pocítíte změny citlivosti kůže na dotek, a to sníženou či naopak zvýšenou citlivost, případně jemné mravenčení. Můžou být hmatné drobné zatvrdlinky v podkoží, které mohou být citlivé na pohmat. 

Tyto projevy však brzy vymizí, obvykle během několika dnů. Vzácně může dojít k přechodnému poklesu ústního koutku, což je dáno otokem nervu, a po odeznění otoku se vše vrací do normálu.

Po ošetření můžete ošetřovanou oblast chladit gelovými polštářky a užívat léky proti otoku.   Doporučuje se prvních pár dnů vyhýbat UV záření a sauně, neplánovat si větší fyzickou námahu a společenské akce po dobu 14 dnů od výkonu kvůli možným mírným otokům.

 

Je možné provést Endolift® po niťovém liftingu, chirurgickém faceliftu nebo před ním?

Endolift® může být vhodným mezistupněm před klasickým chirurgickým faceliftem, a to dokonce s určitou výhodou: chirurgický facelift řeší ptózu obličeje, ale nemá vliv na kvalitu tkání. Proto načasování a kombinace Endoliftu® buď před faceliftem nebo po něm je vhodná.

Endolift® můžeme aplikovat i u těch pacientů, kteří již chirurgický facelift podstoupili, nebo u těch, kteří mají za sebou niťový lifting. Mezi ošetřeními je vždy vhodný odstup alespoň rok, a to kvůli hojení tkání po předchozích zákrocích.

 

Proč jsem se rozhodla zařadit Endolift® mezi zákroky naší kliniky?

Osobně se stále častěji setkávám s tím, že klientky chtějí co nejméně invazivní, a přitom efektivní způsob omlazení, a tak jsem velmi ráda, že jsem narazila na Endolift®, který do této škály metod a možností omlazení obličeje nyní můžeme zařadit. 

Tato metoda je jedinečná v tom, že laserový paprsek přenášený tenkým optickým vláknem působí přímo v místě, kde chceme dosáhnout stimulaci tvorby kolagenu s následným zpevněním kůže. Současně může mít Endolift® i účinek lipolytický. To znamená, že dovede redukovat lokální depozita tuku, a tím modelovat kontury obličeje. Endoliftem® můžeme docílit jak liftingový, tak lipolytický efekt, a to bez operace, jizev, celkové anestezie a s krátkou nenáročnou rekonvalescencí.

Videa k zákroku Endolift®

Pro koho je vhodný Endolift®
Indikace pro Endolift®
Průběh ošetření Endolift®
Je možné kombinovat Endolift® s jinými zákroky estetické medicíny?
Endolift® versus chirurgický facelift a jiné metody omlazení obličeje
Jak probíhá rekonvalescence po Endoliftu® a jaké jsou jeho kontraindikace

Endolift je miniinvazivní laserová metoda zpevnění povislé kůže a redukce tuku na obličeji a těle. Jedná se o ambulantní zákrok, který probíhá v lokální anestezii s minimální rekonvalescencí.

Výsledkem je dlouhodobé vypnutí kůže, a to díky aktivaci produkce nového kolagenu, případně redukce podkožního tuku.

Ceník

jedna oblast - obličej, podbradek nebo krk 22.000 Kč
obličej + podbradek 25.000 Kč
obličej + krk 28.000 Kč
krk + podbradek 25.000 Kč
malá lokalita (víčka, horní ret) 15.000 Kč
ostatní lokality na těle (břicho, vnitřní stehna, paže, oblast kolen) 30.000 Kč