Mezoterapie

Mezoterapie neboli mikrojehličkování, je neinvazivní omlazovací metoda, která spočívá v aplikaci sér bohatých na výživné látky do pokožky. Výsledkem je pružnější, zářivější a pevnější kůže. 

Kdo je vhodný pro tento zákrok?

Mezoterapie je indikována ať již preventivně, pokud chceme dopřát pleti hloubkovou hydrataci s přísunem výživných látek přímo do kůže, kdy výsledkem je zpomalení procesu stárnutí nebo pokud chceme vypadat lépe a svěžeji.  Při vlastním zákroku dochází k porušení kůže jehličkami s následnou stimulací tvorby kolagenu a elastinu, což má za následek výrazné zlepšení kvality kůže, která je pevnější, pružnější a zářivější. Mezoterapie je také vhodná při léčbě alopecie, kdy se do kůže vpravují speciální séra k stimulaci vlasového folikulu. Dalším pozitivním efektem je sjednocení barvy pleti a zlepšení jizev po akné.

Jak probíhá vlastní zákrok?

Zákrok se provádí po znecitlivění pleti anestetickým krémem, který 30-60 minut před výkonem. Před samotnou aplikací se ošetřované místo očistí a desinfkuje. K mezoterapii se používá dermapen, což je vibrující pero, které vertikálně propichuje pokožku jednorázovými mikrojehličkovými nástavci do hloubky 0,25 - 2,5mm. V průběhu ošetření vzniknou v pokožce drobné kanálky, které zde po sobě zanechají vpichy. Těmito kanálky je možno vpravit do pokožky účinné látky k její další aktivaci. Využívají se speciální léčebné roztoky, které obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin, minerálů, koenzymů a nukleových kyselin.  K dosažení žádoucího efektu je potřeba několik sezení, obvykle 4-6 v závislosti na efektu a lokalitě ošetření v odstupu 1-2 týdnů.

Je nutno dodržovat nějaká  doporučení po zákroku?

Tři až čtyři dny po aplikaci se nedoporučuje sauna, solárium, koupání, pobyt na přímém slunci nebo v mrazu.

Kdy nastupuje efekt a jaká je délka účinku?

Výsledek může být patrný již po prvním ošetření. Dlouhotrvající efekt lze očekávat po opakovaných ošetřeních za 3 - 4 měsíce. Pleť se dále zlepšuje po dobu dalších 6 měsíců po posledním ošetření.

Existují nějaké nežádoucí účinky?

Bezprostředně po ošetření je možné zarudnutí, někdy i otok nebo modřinka ustupující během 2 až 3 dnů.  Vzácně se může objevit ohraničené zánětlivé ložisko nebo  alergie.

Kdy není vhodné zákrok provádět?

V těhotenství, při kojení, sklonu k tvorbě keloidních jizev, při aktivní infekci ( akné, rosacea, herpes …) v ošetřované oblasti, při alergii na danou látku a aktivním autoimunitním onemocnění.