Niťový lifting

Niťový lifting je zákrok, při němž zavádíme do podkoží speciální nitě s háčky, kterými zvedáme různé části obličeje a těla. Oproti chirurgickému faceliftu není nutné provádět řezy na kůži. Nitě mají kromě liftingového ( vytahují povolenou kůži ) ještě další účinky: zlepšují tonus, texturu, barvu a hydrataci pleti. 

Výhody niťového liftingu jsou mnohé, zákrok je minimálně invazivní, probíhá v lokální anestezii, vede jak k liftingu ( pozvednutí tváří ), tak k omlazení ( dáno novotvorbou kolagenu a zvýšenou mikrocirkulací ), nitě s kyselinou hyaluronovou dodají pleti potřebnou hydrataci, výsledky jsou okamžitě viditelnérychlá rekonvalescence a návrat do běžného života, žádné jizvy.

Kdo je vhodný k niťovému liftingu?

Vhodnými kandidáty jsou pacienti s mírnou nebo střední ptózou obličeje ( povislý unavený vzhled pleti ), kdy můžeme dosáhnout zlepšení kontury tváří, další indikací je pokleslé obočí,  povislá kůže v oblasti podbradku,  jemné vrásky s povadlou suchou kůží. Ideální pro niťový lifting  jsou kandidátky ve  věku mezi 35-55 lety.

Jak probíhá vlastní zákrok?

Před niťovým liftingem není potřeba žádná zvláštní příprava. Výkon probíhá v místním znecitlivění pouze z vpichů, neprovádí se žádné řezy na kůži. Aplikace nití trvá přibližně 20minut a provádí se v zákrokovém sálku.    

Je nutno dodržovat nějaká  doporučení po zákroku?

Po zákroku je vhodné místo chladit ledem. V případě bolesti  je možno užívat běžná analgetika 2-3 dny.  Aby nedošlo k uvolnění nití ve tkáni je vhodné po zákroku  fixovat tvář náplastmi nebo liftingovou maskou po dobu 4 dnů, poté 10 dnů na noc. Minimálně 24 hodin po zákroku nepoužívat make-up. První týden spát s podloženou hlavou ( kvůli menší tvorbě otoků ) s tvář si pouze jemně umývat, nemasírovat. 2 týdny nesportovat, vyhýbat se přílišným pohybům tváře a krku. 1 měsíc nechodit do sauny, nepodstupovat žádné zubní zákroky, nechodit na kosmetiku a masáže obličeje.

Kdy nastupuje efekt a jaká je délka účinku?

Efekt zákroku je hned viditelný a trvá 1,5-5 let. Délka efektu závisí na mnoha faktorech, jako je životospráva, fototyp kůže, genetika apod. Podstatou je zpomalit stárnutí , nastartovat kolagen a zlepšit kvalitu kůže.

Existují nějaké nežádoucí účinky?

Jako u všech zákroků, existuje i zde možnost výskytu nežádoucích účinků. Mezi ně patří alergická reakce na lokální anestetikum, krátkodobá asymetrie, přechodné nerovnosti a vznik dolíčků na kůži, modřiny a otoky, které se časem vytratí, infekční komplikace.

Kdy není vhodné zákrok provádět?

Zákrok není vhodné provádět u klientů s pokročilým poklesem tkání, kteří jsou spíše vhodnými kandidáty k chirurgickému výkonu, u osob obézních s těžkou tváří, při alergii na plasty a biologické materiály, při infekci kůže a aktivní formě akné, při sklonu k tvorbě keloidních jizev, u autoimunitních onemocnění jako je sklerodermie, sarkoidóza apod. Dále při užívání léků proti srážení krve, u hemofilie, v těhotenství a při kojení, u pacientů s onkologickým a psychiatrickým  onemocněním, u nemocných s hepatitidou B, C  HIV.