Plasmalifting

Plasmaterapie

Jedná se o inovativní zákrok, kdy pomocí vlastní krve můžeme docílit zpomalení stárnutí kůže a zlepšit kvalitu vlasů. Používáme zkumavky švýcarské firmy Regenlab, kteří mají patentovanou technologii získání plasmy bohaté na trombocyty.

Kdo je k aplikaci plasmy vhodný?

Aplikací plasmy docílíme zlepšení kvality kůže obličeje, ale i krku, dekoltu či hřbetu rukou navozením regeneračních procesů růstovými faktory, které se uvolňují z aktivovaných krevních destiček. Výsledkem je sjednocení tónu a textury pleti, vyhlazení jemných vrásek, což vede k rozjasnění pokožky. Dochází ke zlepšení stavu jizev po akné.  Při aplikaci do vlasové části hlavy dochází k obnově růstu vlasů, zástavě jejich dalšího vypadávání a revitalizaci. Vlasy jsou pevnější a nelámou se. Terapie je vhodná i pro posílení vlasů, navrácení lesku a zlepšení jejich vitality.

Jak probíhá vlastní zákrok?

Před aplikací plasmy nanášíme anestetický znecitlivující krém na 30-60 minut. Následně odebereme 8 ml krve do speciální zkumavky a pomocí centrifugy docílíme odstředění plasmy od červených a bílých krvinek. Plasmu odebereme do stříkačky a tenkou jehličkou nebo kanylou aplikujeme do kůže. Zákrok trvá přibližně 30 minut. K dosažení optimálního výsledku jsou vhodné 3 kůry s odstupem 4-6 týdnů. Plasmu můžeme kombinovat s kyselinou hyaluronovou.

Je nutno dodržovat nějaká  doporučení po zákroku?

Po zákroku je vhodné 12 hodin nesahat na místa aplikace, zvláštní opatření nejsou potřebná.

Kdy nastupuje efekt a jaká je délka účinku?

Efekt nastupuje přibližně 2 týdny od první aplikace a plné výsledky se projeví asi 4 měsíce od aplikace. Závisí na množství kůr, počátečním stavu kůže a životním stylu. Vhodné je zákrok jednou ročně opakovat.

Existují nějaké nežádoucí účinky?

Mohou vzniknou drobné modřinky a otoky, někdy se může objevit mírné brnění v místě aplikace.

Kdy není vhodné zákrok provádět?

Mezi kontraindikace patří akutní infekce, herpes, onemocnění ledvin či jater, poruchy koagulace, poruchy krvetvorby, imunosuprese, HIV pozitivita a malignita v anamnéze.